آراد برندینگ
خانه / سفال / سفال آجری | بازار فروش عمده انواع مصالح ساختمانی

سفال آجری | بازار فروش عمده انواع مصالح ساختمانی

آجر که از گل مخصوص تهیه می شود، پس از پخته شدن در کوره ها آماده استفاده می گردد. آجرها انواع مختلفی دارند و در جاهای گوناگونی به کار برده می شوند. سفال آجری از جمله نموهایی می باشد که کاربرد بسیاری دارد. این نوع از آجر در شرایط خاص پخته و عرضه می گردد. 

آجر سفال به اشکال زیر تولید می شوند:

  • سوراخ دار
  • توخالی
  • قطعات نازک
  • مکعب مستطیل توپر
  • بلوک 

از آجر سفال برای ساختن تیغه های جدا کننده، نمای خارجی و داخلی ساختمان، سقف های تیرچه بلوک، طاق ضربی بین تیر آهن ها، دیوارهای باربر و غیره استفاده می شود. 

در کف ساختمان های از آجر سفالی به نام ختایی کار می گیرند که اندازه ای بزرگ تر دارد. در حال حاضر بیشترین کاربرد آجر سفال در دیوار چینی برای جدا سازی استفاده می شود. 

از مزایای استفاده از آجر سفال در ساخت و ساز می توان به ارزان بودن آن اشاره کرد. البته برخی نیز به این باورند که این آجر سبک است و ساختمان را سنگین نمی کند و در عین حال، تا اندازه ای عایق سرما و گرما و صدا می باشد. برای خرید آجر سفال ارزان می توانید به مصالح فروشی ها سر بزنید. 

سفال آجری | بازار فروش عمده انواع مصالح ساختمانی

مشخصات فنی آجر سفال

مشخصات فنی آجر سفالخاک سفال و خاک رسی، مواد خام اولیه برای ساخت آجر سفال می باشد. برای ساخت آجر سفال از سه روش استفاده می نمایند که عبارتند از:

  1. آجرهای سفال قالبی: کارآمدترین نوع آجر است که هزینه کمتری را نیز در بر می گیرد.
  2. آجر های سفال دست ساز: اشخاصی پس از درست کردن گل آجر، آن را در قالب های مخصوص قرار داده و بعد از خشک شدن در کوره های آجر پزی می گذارند تا به اصطلاح پخته شود. 
  3. آجرهای سفال صنعتی: از مواد دیگری برای ساخت آجر کار گرفته می شود؛ هر چند ماده اصلی همان خاک رس است. رنگش مانند آجر های دستی است، اما ویژگی های آن در طرح بیشتر نمایان است. 

لیست قیمت انواع آجر سفال

لیست قیمت انواع آجر سفالقیمت انواع گوناگون آجر سفال فرق می کند. هر شرکت یا تولید کننده آجر سفال ممکن است به یک نرخ آجر تولید شده را به فروش برساند. آجر سفال با شرایط که پیش آمده، نرخ ثابتی ندارد و برای به دست آوردن لیست قیمت انواع آن، باید به فروشگاه های مصالح ساختمانی یا تولیدی های اصلی آجر سفال سر زد. 

قیمت آجر سفال را تولید کنندگان این نوع از مصالح ساختمانی تعیین می کنند. این تولیدی ها در سطح شهر نمایندگی هایی دارند که می توان به این نمایندگی ها سر زد. قیمت آجر البته به نوع آن هم بستگی دارد. مثلاٌ قیمت آجر ملایر با قیمت آجر و سفال یزد فرق می کند. 

معرفی انواع آجر فشاری و بهمنی

معرفی انواع آجر فشاری و بهمنیاز جمله آجرهای معروف نام آشنا در ایران، می توان به آجر فشاری و آجر بهمنی اشاره کرد. هر کدام از این آجرها کارایی خاص خود و کیفیت ویژه ای دارند. آجر فشاری به وسیله دست ساخته می شود و در هنگام وارد کردن گل درون قالب ها، خشت زن، گل را درون قالب فشار می دهد. این نوع آجر در کارهای متفاوتی مانند ضربی، دیوار چینی، گره چینی و غیره کاربرد دارد.

آجر بهمنی بیشتر به دلیل ترکیب رنگی که دارد مورد توجه قرار می گیرد. این نوع آجر بیشتر برای نما و روکار ساختمان ها استفاده می شود. 

قیمت آجر فشاری و بهمنی متفات است.

نحوه محاسبه تعداد اجر مورد نیاز برای یک ساختمان

نحوه محاسبه تعداد اجر مورد نیاز برای یک ساختمانطول و ارتفاع آجرهای استاندارد معمولا، ۲۰ در ۲۰ می باشد و قطر آن ۷ یا ۱۰ و ۱۵ یا ۲۰ است. 

برای این محاسبه نیاز است در نخست، شمار سفال مورد ضرورت در یک متر مربع را به دست آورد. سپس این تعداد را در کل متراژ دیوار های ضرب نمود. معمولاً در زمان خرید، ضخامت آجر ها بیان می شود و بسته به نوع دیوار، آجر در ضخامت های گوناگون تهیه می شود. مهمترین مسئله در خرید آجر این است که طول و ارتفاع آن تعیین کننده است نه قطر آجر. 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهندس قبادی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09184064940
شماره پشتیبانی: 09105813817
شماره تلگرام: 09184064940
پست الکترونیکی: rahman.ghobadi1397@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید سفال سرامیکی | تولید کننده بلوک سفال تیغه در ایران

بلوک سفال تیغه در کارگاه های سفال گری مختلفی تولید می شود. تولید کننده انواع سفال در ایران در واقع همان سفال گران سنتی هستند. سفال وسیله ای است که امروزه در خان

پاسخی بگذارید

آراد برندینگ